ZGK LOGO

Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej sp. z o.o.

07-300 Ostrów Mazowiecka, ul. B. Prusa 66, tel. 29 645 7301; e-mail: kancelaria@gkostrow.pl
KRS: 0000153255 - Sąd Rejonowy w Białymstoku, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Wysokość kapitału zakładowego Spółki: 49 468 000,00 zł
NIP: 7591475720, REGON: 550733679, Nr Rejestrowy BDO: 000015804

Nowy radiowy system odczytu wodomierzy dla odbiorców indywidualnych

Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej Sp.z o.o. wprowadza nowy radiowy system odczytu wodomierzy dla odbiorców indywidualnych. Jest to nowoczesna metoda zdalnego sczytywania danych o zużyciu wody, który polega na precyzyjnym przesyłaniu danych ze stanu wodomierzy przy użyciu fal radiowych. Dane te będą w dowolnym czasie przesyłane bezpośrednio do administratora mediów (tj. ZGK w Ostrowi Mazowieckiej Sp.z o.o.). Dotychczas inkasent spisywał manualnie u odbiorców liczby, jakie wskazywały wodomierze, często umieszczone w trudno dostępnym miejscu i w czasie niekorzystnym dla odbiorcy.

Podstawowe zalety ze stosowania systemu radiowego odczytu wodomierzy:

 • Oszczędność czasu
  Do tej pory odczytywanie stanu liczników było niezwykle czasochłonne. Dzięki bezprzewodowemu systemowi wszystko odbywa się automatycznie wystarcza kilka godzin na pobranie danych o stanie kilkuset liczników.
 • Bezpieczeństwo
  System gwarantuje pełne zabezpieczenie przed wszelkimi nadużyciami – w razie ich wystąpienia administrator powiadamiany jest o tym w trybie natychmiastowym. Jednocześnie bezpieczeństwo i satysfakcja klienta związana jest z brakiem konieczności wpuszczania obcej osoby do swojego domu .
 • Poprawa komfortu
  Dzięki systemowi można zapomnieć o sytuacji, kiedy to inkasent starał się wielokrotnie i bezskutecznie dostać na teren posesji odbiorcy. Problemem przestają być także liczniki ulokowane w trudno dostępnych miejscach. Odbiorcy nie muszą już oczekiwać na przybycie inkasenta i dostosowywać swoich planów do terminu wizyty.
 • Monitoring
  System gwarantuje również kontrolę pracy wodomierza jak i wszelkie anomalia i awarie na przyłączu wodociągowym.
 • Redukcja kosztów
  Z dotychczasowego doświadczenia wynika, że instalacja systemu niweluje wszelkie straty wody. Rozwiązanie to pozwala na uniknięcie kradzieży wody, nieuczciwego rozliczania się oraz błędów popełnianych przy manualnym spisywaniu stanu liczników przez inkasenta. Rachunki za media oparte są na faktycznym zużyciu, co powoduje uniknięcie wszelkich szacunków oraz nadpłat.

Zakład Gospodarki Komunalnej jednocześnie informujemy, że oprócz wodomierza głównego, będą wymieniane również liczniki dodatkowe /podliczniki/, na wodomierze współpracujące z systemem zdalnego odczytu. Każdy odbiorca ,który posiada podlicznik otrzyma stosowną informację.

Archiwum
luty 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
Skip to content